Pravidla

Efferwyck
27.12.2021 17:23
DnD 5e/JaD dotazy novacka
Docela dlouho /tak 15 let/ zadny rpg nehral takže sorry pokud vam nektery otazky budou pripadat vazne idiotsky ale pozitri mame v planu hrat JaD tak si potrebuju ujasnit par veci /jo a taky sem nenasel zadny jiny vlakno kam to nacpat aniz bych mel pocit ze tu delam bordel/

1. kouzla - pokud tam neni napsany zachrany hod pro cil tak si caster haze na utok ale proti cemu? proti stejnymu OČ jako pri normlanim utoku zbrani? tzn bonus za obratnost + hodnota zbroje? priklad cíl ma kyrys +1 do obratnosti takze musim prehodit 15 abych tim kouzlem trefil spravne? na prvnim lvl je to teda +int (caster je kouzelnik) a +2 (zdatnost) + d20. ale pokud tam je nejaka past tak si haze jen cil proti te pasti jo?
takze muzu missnout treba mrazivy paprsek ale ne horici ruce ty daj dycky aspon pul damage.

2. cernokneznik - pakt cepele to co si vyvola muze bejt uplne cokoliv? jakoze klidne obourucni mec? a v pripade ze to bude jednaapulrucni zbran treba dlouhej mec tak haze 1d10? a nema na to zadnej postih normlane si pocita +str + zdatnost na utok a +str na damage jop?

3. jak moc rozbije hru kdyz proste budu ignorovat ty kramy ke kouzlum co se maj mít v inventari ? napr Falešný život - malé množství alkoholu nebo destilatu. chapu ze pokud je to nejaka rare slozka tak asi jop ale zrovna priklad vysse mi prijde jako zbytecny to nejak hlidat.
4.7.2024 09:41 - memoric4
Čau, hledám výpomoc s pravidly ohledně akční honičky dvou postav na střechách budov/dvou kočárů v ulicích (střet) resp. ohledně scény, kdy se postavy pokusí např. z hořící budovy vynést zajatce apod. (výzva) pro dnd 5e (předesílám že chasing v DMG mně neoslovil): přes sirienovu scenaristiku jsem se proklikal k výzvám/střetům ve fate, resp. čemusi podobnému v dnd 4e.

U fate jsem nenanšel ale co si počít s hrstkou výsledků po vícero hodech.
U DnD 4e mně trochu neseděla "duplicita" nastavování obtížností, pokud jsem tomu dobře porozumněl (jednak DC a pak počet úspěchů proti 3 neúspěchům)

Je správně když (abych nevystupoval z pravidlové rodiny 5e) u výše popsaných situací zkusím aplikovat mechaniku "záchrany proti smrti"? Tzn. nasbírej 3 úspechy dříve než 3 neúspechy (s DC dle mého vkusu) a akce se ti zdaří jako celek resp. vice versa nezdaří.
Mohu podobnou věc zkusit i na "sociální konflikt"?
Hledám něco jednoduchého, reprodukovatelného, podporující narativ.
Děkuju za rce.
4.7.2024 09:49 - memoric4
...u střetů by pak platilo: nasbírej 3 úspěchy dřív než soupeř. U honiček, kde má pronásledovaný slušný náskok bych dal např. jeden úspěch do začátku.
Kde to má úskalí?
Dík ještě jednou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055711030960083 secREMOTE_IP: 3.147.83.74