Kultura

ShadoWWW
13.12.2022 15:16
One D&D (5.5E) (před vydáním)
Jak už všichni víme, chystá se nová edice D&D.

Zdroj, kde se dají stáhnout testovací PDFka.
1.7.2024 15:13 - Log 1=0
LokiB píše:
Protože sis to takhle definoval a rozhodl ses, že jiný přístup není možný.

Ne já, ale DnD. Trénovat temné nauky můžeš i jako kouzelník. Vlastně to budeš dělat především jako kouzelník, který má moc primárně ze svých znalostí, zatímco černokněžník ji má od patrona. Takhle DnD rozlišuje fikčně tyhle dvě povolání (jiná prostředí, hry, romány, folklór to tak mít nemusí, a většinou ani nemá, ale my se bavíme o DnD).

A pokud si ty schopnosti nevybíráš jen na základě game, ale i charakterizace, tak pro ně stejně potřebuješ vědět, kdo je tvůj patron (bůh, původ), abys věděl, co se k tomu hodí (jako postava to vědět nemusíš - a klidně ani poté co si jako hráč vybereš obor).
1.7.2024 15:16 - York
Šaman píše:
Tu VOLBU, tedy že si hráč na druhé úrovni pročítá pravidla a přemýšlí komu se zasvětí, chápu spíš u prvohráčů. Tam je snaha, aby se první dvě úrovně soustředil spíš na základní mechaniky hry a nemusel před prvním sezením vybírat. Což mi dává smysl.


To je velmi dobrá poznámka. DnD je vstupní hra pro drtivou většinu hráčů RPGček, takže tohle rozhodnutí dává smysl.
1.7.2024 15:35 - LokiB
Log 1=0 píše:
Takhle DnD rozlišuje fikčně tyhle dvě povolání (jiná prostředí, hry, romány, folklór to tak mít nemusí, a většinou ani nemá, ale my se bavíme o DnD).


RozlišovaLO. V minulé edici. Bude to tak rozlišovat i v nové edici? Já si tedy počkám na to, co v ní bude napsáno.
Ty posuzuješ mechaniky podle loru, který byl uvedený u minulé edice. Nebo už jsi četl ten z nové edice a je stejný? Já ho nečetl, tak nevím.
1.7.2024 20:03 - Log 1=0
Já ho samozřejmě nečetl, když ještě nevyšel, ale jsem ochoten se vsadit, že tohle bude stejné. O domácí nepečený dort.

Co vsadíš ty na svůj relativismus?
1.7.2024 21:07 - LokiB
Vsadím medovník.
Akorát nevím, co je na tom za relativismus, když říkám, že přesunutí výběru subclassy u warlocka či sorcerera není žádná RP katastrofa, a že to bude funkční řešení :)
1.7.2024 21:45 - Log 1=0
LokiB píše:
Vsadím medovník.

2.7.2024 12:49 - Necromancer
2.7.2024 20:52 - Archimedesfort1
Co říkáte na „pravidla“ pro výrobu s pomocí nástrojů? Moc toho neřekli.
2.7.2024 23:26 - LokiB
Bylo to krátký ... jakože se snažej, aby to mělo vlastní užitečnost, což je fajn myšlenka, ale moc tomu nevěřím.

Stejně tak Iluzionista a jeho fantaskní zvířena :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057223081588745 secREMOTE_IP: 3.145.68.201